vzťahy

Ani jedno stretnutie v našom živote nie je náhodné. Ľudí, s ktorými sa stretneme priťahujeme na základe príťažlivosti alebo zrkadlenia, pretože ako myslíme, takých ľudí priťahujeme do života.

Zrkadlíme sa cez našich partnerov, ktorí znásobujú naše pozitívne vlastnosti. Ak je váš partner láskavý a milý, nielenže zrkadlí podobnú milotu vo vás, ale ju aj znásobuje. To, čím sa podobáte na rodičov, ste ako deti odpozorovali a prevzali  v dôvere, že je to to najlepšie pre váš život. Dcéry sa správajú k manželom presne ako ich matky a ak sú synovia z rozvedenej rodiny, väčšinou sa rozvedú s manželkami presne ako ich otcovia.

Ale podobnosť medzi vami a vašimi partnermi je iba zrkadlenie. Tak ako zrkadlo ukazuje náš obraz, tak aj povahové vlastnosti našich partnerov nám ukazujú našu „pravú tvár“. Ak je váš partner vďačný, spoločenský alebo sebecký, zlomyseľný, tak aj vo vás bude časť z týchto vlastností.

Ak vám váš partner „vadí“ natoľko, že chcete vzťah ukončiť útekom, odchodom zo vzťahu či rozchodom, nič tým nevyriešite. Len to presúvate na ďalšieho partnera, ktorému nezostáva nič iné iba hrať tú istú rolu vo vašom živote, ako to robil ten predchádzajúci. Nechcem tým povedať, aby ste zostali v nefungujúcich vzťahoch, ale ak to urobíme, je potrebné túto lekciu ukončiť s láskou a vďačnosťou.

Zrkadlenie platí pre stretnutia s každým človekom. Keď sa stretneme s človekom, ktorí odzrkadľuje našu negatívnu stránku, zväčša sme znechutení, nahnevaní. Odzrkadlenie vlastnosti, ktoré si nechceme priznať bolí. Naopak ak má človek tie pozitívne vlastnosti, ktoré máme my, máme zo stretnutia výborný pocit.

„To aké máme vzťahy s inými je len odrazom toho, aký máme vzťah sami so sebou.“

Situácie, keď sa rozhodujeme, či budeme k ľuďom láskavý, alebo budeme mať pravdu, sú práve tie, ktoré nás posúvajú v živote ďalej. Máme možnosť ako ukázať ľuďom, kde urobili chybu a čo mali urobiť inak. Môžeme poúčať ľudí v súkromí aj na verejnosti, ale docielime iba to, že sa ľudia nebudú pri nás cítiť dobre a my tiež. Dôvod, prečo ľudí ponižujeme, poúčame alebo dokazujeme, že máme pravdu my a nie oni je naše EGO. Chybne veríme, že ak druhých presvedčíme o svojej pravde, budeme mať dobrý pocit z víťazstva. Ak však preskúmate svoje pocity potom, zistíte, že sa cítite horšie ako predtým. Vaše VYŠŠIE JA, v ktorom je súcit vie, že nie je možné sa cítiť dobre na úkor iných.

Výborné je, že to platí aj v tom pozitívnom. Ak ľudí vo svojom okolí urobíme šťastnejšími a sme k nim láskaví, máme spolu s nimi úžasný pocit. Preto ak sa znovu dostanete do situácie, keď budete mať nutkanie iných opravovať, dokonca, aj keď budete vedieť, že sa ten druhý mýli, radšej tomu odolajte. Položte si otázku: „Aký to bude mať pre mňa prínos?

Vždy keď odoláte nutkaniu mať pravdu a namiesto toho budete láskavý, pocítite pozitívny prínos.

Pri stretnutiach s ľuďmi sa zamerajme na to, čo je na nich pozitívne a nehľadajme na nich chyby.

Každý deň urobte radosť 3 ľuďom. Stačí maličkosť – úsmev, pustiť chodcov na prechode s úsmevom, nezištne pomôcť...je toľko príležitostí. Po čase zistíte, že sa stretávate s rovnako naladenými ľuďmi, ktorí pomôžu nezištne vám.

Vaša pozitívna nálada bude priťahovať do vášho života stále nových rovnako naladených ľudí.