Môj deň

Poznáte ten stav, keď večer zaspávate s tým, že ste sa s niekým pohádali, príp. ste zaspávali s tým, že vás niečo trápilo? Akú náladu máte ráno po prebudení, a aký deň? To s akými pocitmi sa zobudíte ovplyvňuje váš celý deň.

Ak ste ráno usmiatí, spokojní, s očakávaním krásneho dňa, tak aj ľudia, ktorých stretnete počas dňa budú vľúdnejší, všetko negatívne sa vám bude vyhýbať, pretože to svojim vyžarovaním nepriťahujete a váš deň bude v pohode.

Ale ak ste nahnevaní od rána, presne taký bude aj váš deň.

Ako to urobiť, aby ste boli správne naladení každý deň?

Toto je ukážka môjho dňa

Zaspávanie

Začiatok nového dňa začína už v predchádzajúci večer. Nie je to žiadna novinka aj v rôznych náboženstvách trvá deň od západu slnka po západ slnka.

V mysli si prejdem celý deň ako som ho prežila, čo bolo v ňom dobré a čo naopak zlé. Ďakujem za každý okamih, za každého človeka, ktorého som stretla. Ak bolo niečo zlé – odpúšťam – nie len iným, ale aj sama sebe. A zaspávam s predstavami nového dňa, predstavujem si koľko úžasných ľudí stretnem, aký bude krásny deň a teším sa naň.

Aj predtým som si zvykla prebehnúť v mysli nový deň, čo ma čaká. Ale bolo to s pocitom, čo všetko musím stihnúť, aký budem mať stres. Aké nepríjemnosti musím vybaviť. A samozrejme moje dni boli presne také.


Ráno

Po prebudení poďakujem za to, že som sa mohla prebudiť do takého krásneho dňa a znovu si ho s radosťou predstavím, aký bude.

A v kúpeľni pri rannej hygiene pred zrkadlom chválim svoje úžasné telo a nachádzam na ňom všetko to krásne, ktoré v sebe má. Toto bolo pre mňa najťažšie, pretože vždy, keď som sa pozrela do zrkadla, automaticky som na sebe hľadala všetky nedostatky. Telo každého jedného z nás je jedinečné a je úžasné ako funguje.

Tu si možno poviete, toto ja ráno nestíham. Ja som si posunula budík o 5 minút skôr. Pri umývaní v kúpeľni nám myšlienky len tak prebehujú mysľou, tak ich vedome usmerňujem a čas navyše na to nepotrebujem. Je to len na vás a na vašich prioritách.


Cesta do práce a z práce

Cestou do práce a z práce ďakujem za všetko krásne v živote. Je toľko úžasných ľudí a vecí okolo nás, ktoré berieme ako samozrejmosť (rodičia, partner, deti, bývanie, kolegov v práci, auto.....) Veľakrát až keď o ne prídeme, zistíme akú mali pre nás hodnotu.

Keďže počas dňa mám neustále stretnutia s ľuďmi, vyhradila som si práve čas v aute na vďačnosť. Vy si nájdite počas dňa svoju chvíľku na toto úžasné cvičenie pocitov a mysle.

Každým dňom budete nachádzať ďalšie a ďalšie veci, ľudí a situácie, za ktoré budete vďační.


Vizualizácia

Kedykoľvek počas dňa si nájdem chvíľku na vizualizáciu svojich prianí. Čo je to? Pamätáte sa na obdobie, keď ste boli deti? Ako ste snívali o svojom živote. Ak ste túžili po niečom, tým že ste nepoznali hodnotu peňazí, nič nebolo pre vás nemožné. Časom na to zabúdame a radšej si povieme : „Snívaj do výšky svojho platu“

Všetko, čo chcem do svojho života pritiahnuť si predstavujem. (situácie, ľudí, zdravie, veci...). Naše podvedomie nerozlišuje medzi snom a skutočnosťou, preto si to predstavujem, akoby som to už mala uskutočnené a teším sa z toho.

Všetko čo si človek vie predstaviť, dokáže uskutočniť