Hojnosť

Ako je to možné, že niekto ma stále peniaze na všetko, čo potrebuje a inému stále chýba? Chceli by ste lepší príjem, ale nemôžete si nájsť lepšie platenú prácu? Máte dlhy a nemôžete sa ich zbaviť?

Toto sú najčastejšie problémy väčšiny ľudí. Naše podvedomie má úžasnú schopnosť pritiahnúť do života všetko, na čo intenzívne myslíme. Nerozlišuje, či je to, o čom premýšľame pre nás dobré alebo nie. Aký je rozdiel medzi ľuďmi, ktorí peniaze nemajú a tými, ktorí majú hojnosť?

Rozdiel je v ich myslení a pocitoch. Veľmi jednoduchý príklad je, ak máte zaplatiť vyššiu sumu, aké máte pri tom pocity, myšlienky? Je vám ľúto, že vám nezostane toľko peňazí, alebo ste pri tom nahnevaní. Práve toto je jedno s najsilnejších obmedzení hojností u ľudí. Pretože ak myslíte na to, čo všetko musíte zaplatiť, že máte nedostatok peňazí... to všetko sa vám plní.

Myslenie bohatých je nadstavené na hojnosť, vedia, že peňazí je dosť pre všetkých. Pri platení majú pocit, že peniaze sú ako osivo, koľko rozsejú – toľko sa im vráti. Ak sa stane, takému človeku, že práve nemá peniaze, jeho myseľ neskĺzla do myslenia chudobných, pretože vie, že je to len momentálny stav. Peniaze čoskoro prídu. Akurát každému príde do života toľko, koľko si praje.

„Naša myseľ dokáže pritiahnúť všetko, čo si dokážeš predstaviť.“

Ak zarábate 500€, určite by ste si vedeli predstaviť, že váš príjem sa môže zvýšiť na 750€. Ale ak vám poviem predstavte si, že máte mesačne 3000€, čo ste si pri tom pomysleli? Ak tam bol pocit super, to je život...tak je to pre vás dosiahnuteľné. Väčšine ľudí, ale napadne v mysli „to sa nedá, kde by som to zarobil...“ A toto je ďalšie obmedzenie, ktoré nám bráni vo väčšom príjme. Aké pocity a myšlienky máte, to priťahujete, a preto si nemôžete nájsť lepšie platenú prácu.

„Poďakovaním sa to nádherné v našom živote znásobuje.“

Vďačnosťou za každé euro, ktoré vám príde podporujete hojnosť. Aký pocit máte ak vám prídu peniaze, výplata? Kedysi moje pocity boli hrozné, v deň výplaty som mala od rána stiahnutý žalúdok, koľko príde peňazí na účet. Keď som začala ďakovať za každé euro, ktoré som dostala, začali mi prichádzať peniaze do života z viacerých zdrojov. (preplatky, zľavy... ) Nerozmýšľajte nad tým, odkiaľ vám môžu prísť peniaze. To nechajte na Boha ( Vesmír, Univerzum...) on sa o to postará.

Peniaze majú hrozný zvyk vyhýbať sa tomu, kto ich príliš prenasleduje, a túliť sa k ľuďom, ktorí na ne aspoň sčasti vôbec nedbajú. – Bruce Barton

Veľakrát sa ma ľudia na mojich kurzoch pýtajú kde robia chybu, ak si predstavujú svoj vyšší príjem bez negatívnych pocitov a nič neprichádza. V takom prípade NETLAČTE NA PÍLU a dajte tomu voľný priebeh. Uvidíte čo sa začne diať.

Doprajte si pocity hojnosti, choďte do luxusnej reštaurácie. Ak momentálne nemáte na to, aby ste si tam zaplatili obed, tak si dajte kávu. Je to výborná možnosť na vizualizáciu. Predstavujte si, že do tejto reštaurácie chodíte pravidelne na obedy aj s rodinou. Ako sa cítite?

Je normálne žiť v hojnosti, neobmedzujte sa ničím a nikým. Zaslúžite si hojnosť všetkého. Peniaze, ktoré ku vám prichádzajú nechýbajú iným, je ich dostatok pre každého.

Všetci sme bohatí alebo chudobní v závislosti od stavu našej mysle a viery.